Esencja

Go down

Esencja

Pisanie  Eien Hirase on Pon Gru 14, 2015 8:28 pmEsencja jest formą magicznej energii, którą odnaleźć można na każdym kroku. Znajduje się ona w wodzie, powietrzu, glebie, a nawet w istotach żyjących. Jednak niewielu potrafi wykrzesać z niej potencjał.
Esencja została odkryta, jak i nazwana, przez ludzi kilkadziesiąt lat przed obecnymi wydarzeniami. Byli oni więc pierwszymi istotami, które zgłębiły tą dziedzinę natury, choć wciąż jest ona nieodkryta w całości. Wciąż pozostaje wiele zagadek, a co za tym idzie - niewykorzystanego potencjału.
Natężenie esencji w powietrzu zostało zwiększone, gdy otworzona została brama międzywymiarowa. Przez owy portal przedostała się rasa obcych istot. Wyglądali jak ludzie, ale ze względu na swoje czerwonokrwiste tęczówki zostali nazwani demonami. Nazwa ta funkcjonuje po dziś.
I chociaż magiczna energia zwiększyła diametralnie swoją objętość, wciąż pozostaje duża dysproporcja pomiędzy posługującymi się tą bezcielesną mocą.

Esencję można transformować w przeróżne rzeczy. Przykładowo, z niczego można stworzyć czysty, jarzący się płomień. W praktyce jednak, ogień tworzony jest z pokładów energii, którą wykorzystuje użytkownik przy kreacji. Gdy użytkownik zużyje całą swoją energię, umrze. Chociaż zdarzają się bardzo rzadkie przypadki, gdy władający nie umrze, lecz tylko osłabnie(Wytrzymałość ≼ 70).

Mimo wspaniałości tej energii, jest pewne tabu, którego należy przestrzegać. Mianowicie zakazane jest tworzenie czy też ożywianie rzeczy martwych z własną świadomością czy też świadomością kontrolowaną przez użytkownika.
avatar
Eien Hirase
Admin

Imię : Eien
Nazwisko : Hirase
Wiek : 19
Rasa : Człowiek
Krzepa : 30|50
Liczba postów : 37
Join date : 07/11/2015

Zobacz profil autora http://zessenzan-gaiden.power-rpg.com

Powrót do góry Go down

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach