Zasady gry

Go down

Zasady gry

Pisanie  Eien Hirase on Sob Lis 07, 2015 8:09 pm1. Forum oparte jest na autorskim uniwersum stworzonym przez głównego administratora, forum jest więc objęte prawami autorskimi.
2. Wszelkie treści dyskryminujące oraz rasistowskie są zabronione. Dodatkowo zabronione jest rzucanie ochłapami w stronę użytkowników oraz Administracji lub celowe urażanie ich. Szanujmy siebie nawzajem.
3. Postaci kanoniczne, to znaczy, występujące w filmach, grach, książkach, komiksach, są odgórnie zakazane. Cenimy sobie oryginalność, a nie tworzenie dwudziestu takich samych postaci Aragorna, Natsu czy Harry’ego Pottera. Nie ma z kolei żadnego ograniczenia pod względem imienia, wyglądu czy innych cech charakterystycznych. Ważny jest ich klimat.
4. Maksymalnie można posiadać trzy konta, z czego wszystkie są aktywne fabularnie. Możesz mieć milion pomysłów na postać, jednak musisz zdecydować się na trzy najlepsze.
5. Na forum panuje ogólna kultura i wzajemny szacunek. Wszelkie kłótnie, swary czy inne problemy między graczami powinny być załatwiane w sposób prywatny, a nie w tematach do tego nie przeznaczonych. Dodatkowo wszelkie konflikty pomiędzy graczami nie powinny być przenoszone na kontakty fabularne bez fabularnego powodu.
6. Maksymalny rozmiar avatara to 220 px (szerokość) na 450 px (wysokość).
7. Konta nieaktywne przez okres miesiąca, zostają usunięte.

8. Nie mówimy, że trzeba być pisarzem pierwszej klasy, jednakże wymagamy minimum czterech linijek w poście, by inni też mogli mieć o czym pisać. Dodatkowo należy pamiętać o zachowaniu zasad ortograficznych i gramatycznych, by inni też mogli zrozumieć, co miało się na myśli.
9. Posty powinny być klimatyczne i oddawać sens postaci, nawet jeżeli w ten sposób naraża się ona na uszczerbek na zdrowiu. Realizm reakcji tylko dodaje smaczku.
10. Dozwolone jest przeklinanie w postach, jednakże nie może być ono nadmiernie stosowane. Powinno wzmacniać słowa lub myśli postaci, a nie całkowicie dominować narrację. Dlatego też najlepiej, by występowało ono jedynie w dialogach lub myślach.
11. Wszelkie sceny przeznaczone dla dorosłych użytkowników forum powinny być oznaczone na samej górze posta. Nie jesteśmy tu sami, drodzy gracze +18. Zalecane użycie [spoiler]
12. Walki miedzy graczami wymagają obecności Mistrza Gry, rozstrzygającego wynik starcia. Nie potrzeba jednak tego robić, jeśli gracze dogadają się między sobą.
13. Nie można być w dwóch tematach fabularnych jednocześnie. Nikt nie jest bogiem, by być wszędzie jednocześnie.
14. Opuszczając temat należy w ostatnim poście napisać z/t, by nie było szukania po tematach, czy ktoś wyszedł czy nie. Dla świętego spokoju – własnego i Mistrzów Gry.
15. Postaci jednego gracza nie mogą na siebie wpływać w jakikolwiek sposób. Oznacza to, że nie mogą one rozmawiać ze sobą, wymieniać się informacjami, przedmiotami, a już na pewno nie mogą przebywać w jednym temacie. Kategorycznie.
16. Gracz ma prawo do założenia Karty Postaci i grania postacią taką, jaką wymyślił. Oznacza to, że nikt, poza samym graczem, nie ma prawa nakazać mu grać postacią w taki, a nie inny sposób, niezgodny z koncepcją.
17. Gracz również ma prawo do sprawiedliwego osądu przez Mistrza Gry, czy to na misji czy też podczas walki z innym graczem. Może również zgłaszać skargę w odpowiednim temacie, jeśli uważa, że Mistrz Gry nie jest obiektywny.
18. Gracz ma prawdo do ciągłej gry fabularnej oraz ciągłości misji. Oznacza to, że jeżeli przez tydzień nie otrzyma odpowiedzi w temacie fabularnym lub misyjnym, nie będąc poinformowanym o możliwości opóźnienia lub nieobecności innego gracza/MG, może:
a) Opuścić temat fabularny.
b) Opuścić kolejkę gracza, pomijając go w odpisie (dotyczy to szczególnie MG).
c) Żądać zmiany MG.
19. Ma prawo prezentować własne pomysły na zmiany forum, pytać Mistrzów Gry oraz Administrację o rzeczy, które nie są wystarczająco wyjaśnione lub budzą wątpliwości, domagać się ukarania gracza, który go obraził, prezentując odpowiednie argumenty.  
20. Gracz może również dyskutować z wszelkimi decyzjami Administracji oraz Mistrzów Gry prezentując logiczne i uzasadnione argumenty.

21. Mistrz Gry musi być obiektywny i sprawiedliwy podczas prowadzenia walki lub misji. Jeżeli nie postępuje zgodnie z tym nakazem, może zostać zastąpiony lub, w przypadku notorycznych skarg, odwołany z funkcji.
22. Mistrzowanie opiera się nie na porównywaniu statystyk, poziomów, umiejętności, a faktycznej ocenie tego, co się wydarzyło. Można być nie wiadomo jak silnym wojem, ale pech, złe ułożenie ciała czy inne czynniki losowe mogą sprawić, że zrobi mniej, niż powinien lub pójdzie nie po myśli gracza. Zwłaszcza, jeśli walczy z innym graczem. To jest storytelling, a nie porównywanie rzutów kostką czy innych technicznych punktów. MG musi o tym obowiązkowo pamiętać.
23. Administracja sprawuje pieczę nad dobrem forum. Ma prawo karać graczy łamiących regulamin, wyznaczać MG oraz rozwijać forum we wcześniej obranym kierunku.
24. Administratorzy i Moderatorzy to też ludzie, więc prawo do błędów, pomyłek i gorszego dnia mają. Jednak żaden człowiek nie lubi, jak najeżdża się na niego serią z kałasznikowa, dlatego wszelkie potknięcia należy przedstawiać w odpowiedni sposób.
25. Administracja ma również prawo do oceny poczynań MG oraz Moderatorów i reagować odpowiednio na wszelkie przejawy łamania regulaminu z ich strony.
26. Administracja ma prawo odrzucić wszelkie roszczenia gracza, o ile przedstawione przez niego argumenty nie będą poparte logicznymi argumentami.

avatar
Eien Hirase
Admin

Imię : Eien
Nazwisko : Hirase
Wiek : 19
Rasa : Człowiek
Krzepa : 30|50
Liczba postów : 37
Join date : 07/11/2015

Zobacz profil autora http://zessenzan-gaiden.power-rpg.com

Powrót do góry Go down

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach